ROZDÍLY TYPŮ OKENROZDÍLY TYPŮ OKEN

Ještě než se rozhodnete pro určitý typ oken, měli byste vědět základní rozdíly jejich jednotlivých konstrukčních a technologických variant.

Když chcete ušetřit:

Pokud jste limitováni výší prostředků pro stavbu, je dobré zvolit plastová okna. Nemusí to však nutně znamenat, že Vaše okna budou méně kvalitní. Zásadní omezení této volby spočívá zejména v maximálních možných rozměrech francouzkých dveří, nebo fixní výplně. Musíme si uvědomit, že plastový profil neunese tolik co dřevěný nebo hliníkový. Například maximální výška je doporučována do 210 cm.

Pokud preferujete přírodní materiály:

Dřevěná Eurookna jsou ideální volbou pro ty, kteří chtějí sladit vzhled stavby s přírodními materiály oken. Dřevěné konstrukce zároveň dovolují volit větší skleněné výplně než u plastů. Dřevěná okna která si u nás můžete objednat jsou vyráběna u nás a tak si můžete být stoprocentně jisti jejich vysokou kvalitou a přesností. Musíte však počítat s tím, že dřevěná okna mají určité nároky na minimální údržbu.

Pokud nechcete žádné kompromisy a požadujete nejvyšší kvalitu:

V tomto případě je jasnou volbou hliníkový profil. Jedná se o pevný materiál, který představuje velmi přesné a únosné řešení. S hliníkovou konstrukcí si můžete dovolit ty největší skleněné plochy a nejvyšší možná otvíravá nebo posuvná křídla. Hliníkové rámy navíc nepředstavují žádné zvláštní nároky na údržbu. Okna z hliníku jsou dobrým řešením pro moderní a vzdušné stavby.

prispev-pic-01